۱۴۰۳ جمعه ۲۲ تير -
20:50:24
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

Enter Title

:

میلگرد بستر 

میلگرد بستر از سیم‌های فولادی در ضخامت‌های 4 میلی‌متری تولید می‌شوند. این محصول حالتی آجدار داشته تا بتواند بهتر با بتن یا ملات تماس برقرار نماید. با توجه به اینکه فولاد به مرور زمان در مجاورت رطوبت محیط، دچار فرسایش می‌شود ، . . پوششی ازجنس روی، محصول را فرامی‌گیرد این قابلیت ضد زنگ موجب افزایش طول عمر و جلوگیری از فرسایش زودهنگام شده در‌نتیجه کیفیتمحصول نهایی ارتقا می‌یابد. همچینین با استفاده از اجرای میلگرد بستر میتوان دیوارهایی که در معرض ترک قرار گرفته و امکان تخریب دارند را اطلاح نمود.

  مطابق آئین‌نامه ‌های بین‌المللی و داخلی، میلگرد بستر استاندارد از یک جفت مفتول طولی تغییر شکل یافته (آجدار) با قطر حداقل 3 میلی‌متر که به صورت سردنورد می‌باشد و یک مفتول عرضی به صورت خرپایی (مناسب مناطق زلزله‌خیز) که به آنها جوش شده، تشکیل می‌شود و به منظور پیشگیری از خوردگی، با ضخامت مناسب که مورد تایید مرکز تحقیقات راه، مسکن و راه‌سازی نیز می‌باشد به صورت سرد گالوانیزه میشود.

 میگلرد بستر برای دیوار‌های بنایی با مصالح سنتی (آجر، سفال، بلوک سیمانی (لیکا) و ...) و نیز با مصالح مدرن بتن سبک هوادار بلوک‌های (AAC,CLCو ...) با این تفاوت که در مصالح سنتی از میلگرد بستر مفتولی و در دیوارهایی با مصالح بتنی سبک از میلگرد بستر تسمه ای استفاده می‌شود.

 

 

  

 (میلگرد بستر عرض 11)
 (میلگرد بستر عرض 5.5
 (میلگرد بستر عرض 15)

 

گیره:

گیره قطعه ای است که به ستون متصل شده از ورق فولادی با ضخامت 2میلی‌متر تهیه می‌گردد. برای بالابردن استحکام، بر روی این قطعه فرورفتگی‌هایی ایجاد می‌شود، با توجه به طراحی، قطعه گیره نیروهای کششی و تاحدی پیچشی وارده را می‌تواند تحمل کند و به صورتی است که امکان اتصال راحت و تنظیم آن با سطح آجر و بلوک را فراهم می‌نماید.این قطعه جهت جلوگیری از خوردگی گلوانیزه شده است.

روش اتصال گیره به سازه‌های فلزی: به وسیله الکترود شماره 2 جوش داده می‌شود.

روش اتصال گیره در سازه‌های بتنی: میتوان از پیچ و رول پلاک، رول بولت، روش پلیت گذاری، کاشت میلگرد و ... استفاده نمود.

این قطعه قبل از اجرای دیوار به فاصله 43 سانتی‌متری به ستون‌ها نصب می‌گردد و هنگام اجرای دیوار قطعه قلاب

به این قطعه متصل شده و در ادامه این دو قطعه، میلگرد بستر قرار می‌گیرد.

 

قطعه نبشی منقطع (اتصال کشویی):

طبق آئین‌نامه 2800، دیوارهای غیرسازه‌ای داخل قاب باید بتوانند هنگام زلزله در داخل قاب سازه‌ای، آزادانه حرکت کنند ولی در راستای خارج از صفحه مقید باشند.

این مهم توسط اتصالی به شکل ناودانی و یا دوبل نبشی که هم به صورت پیوسته و هم به صورت منقطع می‌تواند به کار‌برده شود. این قطعات با ابعاد متنوع برای ضخامت دیوارهای مختلف به خواست محاسب پروژه تولید می‌گردد.

 

بست رادایکالی:

 

به منظور اتصال بلوک‌های هبلکس به ستون یا دیوار از بست‌های رادیکالی شکل به صورتیکه از یک طرف به سازه جوش یا پرچ می‌شود و از طرف دیگر با دو یا چند میخ فولادی 7 سانت به بلوک متصل میشود. استفاده از بست رادیکالی برای دیوارهای داخلی در هر 3 ردیف از دیوار توصیه می‌شود، همچنین با داشتن یک فاصله 2 سانتی‌متری از اعضای سازه‌ای باعث ایجاد اتصال نرم جهت انتقال بار دیوار به سازه و عدم تخریب دیوار می‌شود.

 

 

دیگر محصولات:

 

 قطعه قلاب:

جنس فولاد سخت

قطر 4میلی‌متر

دارای روکش گالوانیزه

شاخه 3متری آجدار:

قطر این شاخه 4 میلی‌متر و دارای آج می‌باشد 

فیکسچر پلاستیکی:

این قطعه پلاستیکی سبب سهولت و دقت اجرای میلگرد بستر و سایر قطعات نما می‌گردد 

قطعه نما مثلثی:

دارای روکش گالوانیزه قابل اجرا در نمای آجری دیوارهای برشی 

قطعه نگهدارنده نما:

مورد استفاده در انواع نمای آجری

دارای روکش گالوانیزه 

 

 برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09158262050

تلفن ثابت: 05137051005