۱۴۰۳ جمعه ۲۲ تير -
21:40:32
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

گچ خاکی رضا

 

گچ خاکی رضا

 

 

 

 

گچ خاکی نمونه رضا مرغوب ترین گچ خاکی در ایران  محسوب میشود که از نرمی و قوام بالایی برخوردار میباشد. این محصول مرغوب ترین و محبوب ترین گچ موجود در بازار میباشد و با توجه به نزدیکی فاصله تا مشهد (محل کارخانه رباط سفید میباشد) از تقاضای بالایی در استان خراسان میباشد.

 

 

 

 گچ (Gypsum – Plaster )  

از جمله مصالح ساختماني است كه از ديرباز مورد استفاده بشر بوده است. تاريخ استفاده بشر از گچ به صورت اندود گچي براي سفيدكاري ديواره مقبرهها، به پنچ هزار سال پيش، در اهرام ثلاثه مصر ميرسد. در يونان و ايران باستان نيز گچ رابطه نزديكي با صنعت ساختمان داشته است كه آثار آن از زمان اشكانيان به صورت سفيدكاري سطوح و نيز گچبريهاي تزئيني برجاي مانده است. امروزه نيز در ساختمان سازي، گچ به علت سهولت كاربرد و نيز خواص ويژه جهت پوشش سطوح، در همه نقاط دنيا مورد استفاده قرار ميگيرد. گچ يكي از مصالح پركاربرد در ساختمان سازي است. علت اين امر را ميتوان علاوه بر خواص ويژه گچ، ارزان و نيز در دسترس بودن آن دانست. گچ بر حسب روش توليد آن در صنايع مختلفي نظير سراميكسازي، شيشهسازي، كشاورزي، پزشكي و... كاربرد دارد.

صنعت ساختمان:

  مهمترين استفاده گچ در اين صنعت است. از نظر مقدار مصرف حدود 75 % استفاده از گچ در صنايع ساختماني براي اندود گچ و خاك، سفيدكاري، تهيه ملات و گچبريهاي تزئيني است. علت اين امر را ميتوان عدم انقباض حجمي گچ، قابليت استفاده در سطوح وسيع بدون ترك خوردگي، ايجاد سطح نهايي صاف و يكنواخت و سهولت شكلگيري گچ دانست. موارد ديگر مصرف گچ در ساختمان عبارتند از: صفحات پيش ساخته سقف و ديوار، پياده كردن نقشه روي زمين، نگهداشتن مصالح به طور موقت در جاي خود تا ريختن ملات در پشت آنها و...

ظرفیت های قابل حمل گچ نمونه رضا به شرح زیر میباشد:

ردیف

وسیله نقلیه حمل کننده

ظرفیت قابل حمل

مبدا بارگیری

1

وانت نیسان

60 پاکت

انبار مشهد

2

خاور

120 پاکت

انبار مشهد

3

کامیون تک محور

300 پاکت

کارخانه

4

کامیون جفت محور

400 پاکت

کارخانه

5

تریلی

625 پاکت

کارخانه

 

* وزن هر پاکت گچ 40 کیلو گرم میباشد  *

 

برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09158262050

 تلفن ثابت: 05137051005