۱۴۰۳ يکشنبه ۶ خرداد -
9:5:38
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

گلدان بتنی ( گلدان صخره ای)

 

گلدان بتنی یا صخره ای

گلدان های بتنی مخصوص ایجاد سیستم های فضای سبز شیب دار است. با استفاده از این محصول ، شیب های مورد نظر مستحکم شده و در کوتاهترین زمان قابل کاشت گیاهان می باشد. شکل مخصوص این گلدان ها باعث پایداری و اتصال مناسب آن ها به یکدیگر میشود که قابلیت نصب در انواع شیبها و سطوح صاف را به ما میدهد. این محصول، بهترین امکان برای ایجاد تراس بندی، استحکام شیب، جلوگیری از ریزش ارتفاعات و ایجاد دیواره های جداکننده (دیواره های بلند) رادر اختیار سازندگان قرار میدهد. از مهمترین ویژگی های این محصول قابلیت جابه جایی و تغییر چیدمان در هر زمان لازم حتی پس از نصب کامل آن می باشد. در ساخت این محصول از بتن با عیار بالا استفاده شده که مقاوم در برابر صدمات ناشی از یخ زدگی می باشد. وهمچنین سطح متخلخل شیاردار این محصول کمک می کند تا از یخ زدگی و نیز گرم شدن بیش از اندازه جلوگیری شود و محیطی بهتر برای رشد گیاهان را فراهم و منظره ای زیبا و سازگار با طبیعت را ایجاد می کند. مورد استفاده دیگر این محصول ، ایجاد دیواره های صوت شکن است که از این ویژگی خصوصا در دیواره ای کنار خیابان، پارک ها و بزرگراهها استفاده می گردد.

 توصیه های مهم برای نصب گلدان صخره ای:

ایجاد دیواره های قائم:

این گونه دیواره ها هم می تواند به صورت دیواره ای تنها (بدون خاکریز پشت) و یا در جوار خاکریز ایجاد شوند که از موارد مصرف آن می توان به دیوارهای با ارتفاع مختلف جهت جداسازی حریم باغ ها ،ویلاها، پارکها و فضای سبز اشاره نمود. حداکثر ارتفاع این گونه دیوار در تصاویر و جداول زیر مشخص شده اند از ویژگیهای منحصر بفرد ای دیوار دوطرف نما بودن آن است بطوریکه از هرطرف نمای یکنواخت وزیبایی را نشان می دهد.

برای ایجاد دیوار نخست باید پی بتنی مقاوم در برابر یخ زدگی با ارتفاع 30 سانتیمتر و عرض 50 سانتیمتر ایجاد نمود. اولین ردیف گلدانها به صورت خشک بر روی این ردیف قرارداده می شود. برای این که آب بهتر و سریعتر جریان پیدا کند، توصیه می شود گوه (تیغه هایی) در ملات قرارگیرند و پس از خشک شدن ملات برداشته شوند. هر ردیف از گلدانها با مخلوطی از شن و ماسه پر شده و به صورت دستی کوبیده می شوند. ردیف آخر آنها هم برای کاشت گیاه با مخلوطی از شن وخاک پر می شود.

ایجاد دیواره قائم در کنار خاک ریز:

اصل کلی برای دیواره های قائم کنار خاک ریز وجود خاک ریز قائم پشت آن و عدم رفت و آمد ماشین و ماشین آلات است، برای پر کردن فضای بین خاک ریز ودیواره ها از مواد مقاوم در مقابل یخ زدگی استفاده نموده (سنگ آذرین و یا شن) و به صورت طولی کوبیده می شوند. در صورتی که خاک منطقه ضریب نفوذ آب کمی داشته باشد(مانند خاک رس سنگین) توصیه می شود آبراهی هایی هم تعبیه شوند.

تثبیت خاکریزها و سطوح شیب دار:

زیر سازی و پی دیواره های تثبیت کننده خاکریزها همانند دیواره های قائم می باشد. ایجاد دیواره های تثبیت کننده خاکریزی حداکثر تاشیب 70 درجه توصیه می گردد. حداکثر ارتفاع جهت استفاده از گلدانهای صخره ای به عنوان تثبیت کننده خاکریز را در جدول مشاهده نمایید. (حداکثر ارتفاع مجاز متناسب با درجه شیب و نحوه فاصله چیدمان گلدانها می باشد.) گلدانها به صورت ردیفی و با توجه به فاصله چیدمان بر روی هم قرار گرفته و با یک سوم شن آذرین و دو سوم خاک مناسب پر می شوند (مانند مخلوط خاک رس و شن). پشت گلدانها با مواد مقاوم در مقابل یخ زدگی پر می شود. در خاکریزهای شیبداری که امکان نفوذ آب را دارند باید راه آب هایی هم تعبیه شوند. در شیب های 70 درجه می توان دو گلدان را روی هم قرار داد. این موضوع به گیاه کمک می کند بهتر ریشه بدواند و رشد نماید.

 

 


 برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09158262050

تلفن ثابت: 05137051005