۱۴۰۳ جمعه ۲۲ تير -
21:28:8
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

آهک شرق مشهد

 

 آهک صنعتی شرق مشهد پاکت

 

 

تاريخچه آهك :

آهك بدون شك يكي از قديميترين موادي است كه از زمانهاي دور مورد اسـتفاده واقـع شـده است. دودمانهاي چادرنشين كه در جستجوي چراگاه به مناطق سردسير و گرمسير مي رفتند با سنگ و گل اجاق ميساختتند و در آن آتش ميافروختند. تمام يا قسمتي از سـنگهاي آهكـي كـه در سـاختن اجـاق بـه مصـرف ميرسيد ، ميپخته و به آهك زنده تبديل شده است. آهك زنده پس از بارندگي شكفته شـده و بـه شـير آهـك تبديل ميگشته و شير آهك هنگام گرفتن جسمهاي پيرامون خود را بهمديگر چسبانيده است . علاوه بر اين بـه استفاده آهك در ساروج (ملات آهك و خاكستر) در سازههاي بسيار قـديمي از جملـه زيگـورات چغازنبيـل و ... ميتوان اشاره كرد.

آهک یااکسید کلسیم از حرارت دادن سنگ آهک بدست می آید :

CO3Ca ---> CaO+CO2

آهک خالص یا اکسید کلسیم سفید رنگ ، بی شکل وترد باشد .وزن مخصوص آن بسته به درجه حرارت پخت آن بین 08/3 تا 3/3 برسانتیمتر مکعب می باشد . میل ترکیبی آهک نیز همانند وزن مخصوص آن به درجه حرارت پخت بستگی دارد چنانچه دردرجه حرارت کمتر از 1000 درجه سانتی گراد پخته شده باشد زمان شکفته شدن آن طولانی تر خواهد بود نقطه ذوب آهک 2614 درجه سانتی گراد است وپس از ذوب وسرد شدن بصورت کریستالهای مکعبی شکل ودارای رنگ سفید یازرد کم رنگ جامد میگردد . وجود اکسیدهای آهن سه ظرفیتی منگنز وتیتان باعث رنگی شدن محصول وکاهش کیفیت آهک خواهد شد آهک بصورتهای مختلف زیرمورد استفاده قرار می گیرد.

   -  آهک کلوخه : آهک کلوخه به سنگ آهک پخته شده گفته می شود . درهنگام مصرف برروی کلوخه ها آب پاشیده می شود تا شروع به تولید حرارت کرده وتبدیل به آهک مرده گردد . درحین این عمل آهک کلوخه به پودر تبدیل گردیده وباعث می شود بتوان ان را به راحتی جهت ساخت ملات بکار برد .

-  آهک زنده به صورت پودر و پاکت: این آهک با آسیاب کردن آهک کلوخه بدست می آید به علت میل ترکیبی شدید این نوع آهک با آب ورطوبت هوا حمل ونقل وانبار سازی آن مشکل بوده از این نظر برای حمل ونقل آن از تانکهای دربسته ویا از کیسه هایی که یک لایه ان ضد رطوبت باشد استفاده می گردد .

-  آهک هیدراته : آهک مرده یا آهک هیدراته همان هیدروکسید کلسیم می باشد که از ترکیب آب با آهک مطابق فرمول زیر بدست می آید :

CaO+H2O --> Ca(OH)2  

فرآیند هیدراتاسیون آهک با آزاد شدن حرارت همراه است به طوری که به ازای هرگرم آهک 280 کالری حرارت تولید می گردد . آهک هیدراته پودرخشک وسفید رنگی است که بعنوان قلیائی پایه دربسیاری ازفرایندهای شیمیایی مصرف می شود . حمل وبسته بندی این نوع آهک درکیسه های معمولی وتانکهای بدون ایزولاسیون امکان پذیر می باشد .

مزاياي استفاده از آهك

 كاهش نفوذپذيري ملاتها و اندودها در مقابل آب ، كاهش جمعشـدگي ناشـي از خشـك شـدن مـلات و ثابـت ماندن حجم آن پس از گرفتن و سخت شدن از محاسن افزودن آهك به ملاتهاي سيماني است.

کاربرد آهك

1- استفاده از آهك در آسفالت2-تثبيت بستر كانال و پايدار نمودن زمين بستر راه 3-كاربرد آهك در ساختمانسازي 4- كاربرد آهك در صـنعت سـاخت (تهيـه سـيمان تهيـه آجـر ماسـه آهكـي صـنعت شيشهسازي تهيه ايتونگ فولاد 5- جلوگيري از حمله ريشه درختان مختلف به لاينينگ كانال و تخريب آن 6- استفاده از شفته آهكي جايگزين خاكريز پشت سازهها 7- پر كردن درز و دوختن لايه هاي خاك ، زمانيكه خاكبرداري سازه بصورت قائم انجام شود 8-كاربرد آهك در صنعت آب 9- استفاده از آهك جهت تهيه قند از نيشكر 10-استفاده از آهك در آسفالت 11- استفاده جهت ضد عفونی کردن مرغداری گوشتی ، مرغداری تخم گذار ، مرغداری مرغ مادر ، گاوداری  12 - دباغ خانه 13- پرورش ماهی 14 - سپتینگ کارخانجات 15- شفته زمین 16- آهک میکرونیزه برای پرورش ماهی و دباغ خانه .

 

جدول مشخصات فنی آهک

نام محصول

آهک کلوخه ( (Lump Quick Lime

Name of product

دانه بندی ارائه شده

mm0-30

Aggregation

produced

mm30-60

mm60-80

آنالیز شیمیایی (Chemical Analysis)

Activity

LOI

R2O3

AL2O3+Fe2O3

SiO2

MgO

CaO

78-85%

4-7%

0.5-1%

1.5-3%

2-4%

87-93%

 

ظرفیت های قابل حمل آهک صنعتی شرق مشهد 


ردیف

وسیله نقلیه حمل کننده

ظرفیت قابل حمل

مبدا بارگیری

1

وانت نیسان

120 پاکت

انبار مشهد

2

خاور

200 پاکت

انبار مشهد

3

کامیون تک محور

400 پاکت

کارخانه

4

کامیون جفت محور

600 پاکت

کارخانه

5

تریلی

1000 پاکت

کارخانه

                     * وزن هر پاکت آهک صنعتی شرق مشهد حدود 22 کیلو گرم میباشد  * 

 

 

 برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09158262050

تلفن ثابت: 05137051005