۱۴۰۳ جمعه ۲۲ تير -
20:48:5
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

گچ خاکی مشهد

 

گچ خاکی مشهد

شرکت گچ مشهد در سال 1361به منظور تولید انواع گچ ساختمانی در مشهد تاسیس و در سال 1366 به بهره برداری رسید, کارخانه گچ  مشهد در زمینی به وسعت 70 هکتار با ظرفیت تولید سالانه 300000 تن در 75 کیلومتری جاده مشهد _تر بت حیدریه در منطقه رباط سفید استقرار یافته و با استفاده از آخرین روشهای تولیدی وتجهیزات صنعتی روز پاسخگوی نیاز بخش ساختمان به فراورده های گچی میباشد.

 

 

 آنالیز محصولات گچ مشهد بر اساس استاندارد ملی 12015


 

 گچ (Gypsum – Plaster )  

از جمله مصالح ساختماني است كه از ديرباز مورد استفاده بشر بوده است. در يونان و ايران باستان نيز گچ رابطه نزديكي با صنعت ساختمان داشته است كه آثار آن از زمان اشكانيان به صورت سفيدكاري سطوح و نيز گچبريهاي تزئيني برجاي مانده است. امروزه نيز در ساختمان سازي، گچ به علت سهولت كاربرد و نيز خواص ويژه جهت پوشش سطوح، در همه نقاط دنيا مورد استفاده قرار ميگيرد. گچ يكي از مصالح پركاربرد در ساختمان سازي است. علت اين امر را ميتوان علاوه بر خواص ويژه گچ، ارزان و نيز در دسترس بودن آن دانست. گچ بر حسب روش توليد آن در صنايع مختلفي نظير سراميكسازي، شيشهسازي، كشاورزي، پزشكي و... كاربرد دارد.

صنعت ساختمان:

  مهمترين استفاده گچ در اين صنعت است. از نظر مقدار مصرف حدود 75 % استفاده از گچ در صنايع ساختماني براي اندود گچ و خاك، سفيدكاري، تهيه ملات و گچبريهاي تزئيني است. علت اين امر را ميتوان عدم انقباض حجمي گچ، قابليت استفاده در سطوح وسيع بدون ترك خوردگي، ايجاد سطح نهايي صاف و يكنواخت و سهولت شكلگيري گچ دانست. موارد ديگر مصرف گچ در ساختمان عبارتند از: صفحات پيش ساخته سقف و ديوار، پياده كردن نقشه روي زمين، نگهداشتن مصالح به طور موقت در جاي خود تا ريختن ملات در پشت آنها و...

 ظرفیت های قابل حمل جهت گچ از انبار و کارخانه به شرح زیر میباشد:

 ردیف

وسیله نقلیه حمل کننده

ظرفیت قابل حمل

مبدا بارگیری

1

وانت نیسان

60 پاکت

انبار مشهد

2

خاور

120 پاکت

انبار مشهد

3

کامیون تک محور

300 پاکت

کارخانه

4

کامیون جفت محور

400 پاکت

کارخانه

 

                                      * وزن هر پاکت گچ 40 کیلو گرم میباشد  * 

 

برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09158262050

 تلفن ثابت: 05137051005