۱۴۰۳ جمعه ۲۲ تير -
19:47:8
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

انواع قیر

 

 

قیر چیست ؟

قیر از مشتقات نفت است و اغلب در پلایشگاه تولید می شود. ماده ای به رنگ سیاه یا قهوه ای است که در دمای محیط به صورت جامد وجود دارد با افزایش دما بصورت خمیری و یا حتی مایع در می آید. به دلیل غیر قابل نفوذ بودن در برابر آب و چسبندگی بالا این ماده کاربردهای فراوانی دارد.

انواع قیر

قیر استخراج شده از نفت یا سنگ های معدنی مخصوص را قیر خالص می نامند و بر اساس منشاء تشکیل آن طبقه بندی می شوند. این قیرها را تحت فرآیندهای دیگری قرار میدهند تا بتوان از آنها در کاربردهای مختلفی استفاده کرد. این فرآیندها انواع مختلف قیر را به وجود می آورند . انواع مختلف قیر شامل قیر دمیده ، قیر مخلوط ، قیر امولسیون ، قیر پلیمری و ... هستند.

قیر مخلوط یا محلول

قیر مخلوط به مخلوطی از قیر و یک حلال مثل نفت سفید یا بنزین گفته می شود. این قیرها با کمی حرارت به مایع تبدیل می شود. از قیر مخلوط در انواع آسفالت های پوششی استفاده می شود. سرعت سفت شدن این نوع قیر بستگی به نوع محلول دارد. اگر بنزین به عنوان حلال در این ترکیب استفاده شود به دلیل سرعت تبخیر بالای بنزین ، سریعتر سفت می شود. اصطلاحا به این ترکیب قیر تندگیر(RC) گفته می شود. با همین استدلال به قیرهایی که  حلالشان نفت است کندگیر (MC) گفته می شود. همچنین قیرهایی را که حلال آنها نفت گاز یا نفت کوره است قیر دیرگیر (SC) می نامند.

                      

           برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

  •                                 09158262050   : تلفن همراه                              
  • 05138467737    :تلفن ثابت
  •