۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد -
3:29:58
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

چسب ام دی اف

 

 

 

چسب ام دی اف (چسب 123)

در حال حاضر ام دی اف کاربرد بسیار زیادی در صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی دارد. ام دی اف به علت مقاومت بالایی که نسب به چوب دارد از طرف کسانی که به دنبال طرح و نمای چوبی در فضای داخلی هستند بسیار  مورد استقبال قرار میگیرد. افزایش استفاده از ام دی اف بخصوص در صنعت کابینت سازی موجب آن شده که تقاضا برای استفاده از چسب مخصوص ام دی اف نیز افزایش یابد. چسب ام دی اف در بازار جزء زیر مجموعه چسب های ساختمانی محسوب می شود. این چسب ها قدرت چسبندگی بالایی در اتصال ام دی اف و چوب به یکدیگر دارند. چسب های ام دی اف دارای دو نوع تک بخشی و دو بخشی هستند. چسب های دو بخشی از دو بخش چسب و اسپری تشکیل می شوند که به چسب های 123 معروف هستند. این چسب ها برای تمامی سطوح چوبی مانند ام دی اف ها ، لمینیت ها ، مبلمان ، پارچه های ضخیم و ... مورد استفاده قرار میگیرند.

چسب 123

چسب سیانوکربلات نامی کلی برای دسته ای ازچسب های سریع و بسیار قوی هستند که کاربردهای زیادی در مصارف خانگی ، صنعتی و حتی پزشکی دارند. این چسب ها عمر مصرف کوتاهی دارند یه طوری که تا یک ماه چس از باز شدن و تا یکسال بعد از تولید قابل استفاده اند. اسن چسب ها مقدار خیلی کمی سمی هستند. این محصول از گونه چسب های نوین در دنیا هستند به دلیل پوشش طیف وسیعی که دارند طرفداران زیادی در منازل و صنایع به خود اختصاص داده اند. این چسب ها در بازار با نام های متفاوتی از جمله چسب ام دی اف ، چسب همه کاره و چسب قطره ای فوری شناخته می شوند. همان طور که اشاره شد این چسب ها دو جزیی اند و از دو بخش چسب به همراه اسپری تشکیل شده اند. به  محض برخورد این دو ماده با هم چسب در مدت زمان بسیار کوتاهی در حد چند ثانیه خشک می شود.

نکات استفاده از چسب ام دی اف و چسب 123

ابتدا باید سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی اعم از گرد و غبار ، چربی و رطوبت پاک کنید . یکی از دو سطح را با چسب آغشته کنید و سطح دیگر را اسپری فعال کننده بزنید. دو سطح را بالافاصله بهم بچسبانید. باید گرما در هنگام اتصال دو سطح بهم احساس شود یعنی دمای بین دو سطح در حدود 45 درجه باشد . در زمان چسباندن قطعات یا سطوح بهم دقت زیادی داشته باشید . زیرا اگر اشتباهی صورت گیرد جدا کردن دو سطح از هم کار بسیار دشواری است . بخار حاصل از اسپری برای سلامتی مضر است از استنشاق آن جدا خودداری فرمایید. از کشیدن سیگار یا روشن کردن آتش هنگام استفاده از چسب اجتناب کنید. از تماس چسب با پوست و چشم خودداری شود و در صورت تماس به پزشک مراجعه کنید. از قرار دادن این چسب ها در معرض تاباش خورشید و دمای بالا 50 درجه جلوگیری به عمل آورید. از انداختن چسب بعد از اتمام در آتش بپرهیزید.

حلال چسب های 123

استون از جمله حلال های این نوع چسب هاست. از حلال های دیگر می توان به نیترومتان ، دی متیل سولفواکسید ، دی کلرومتان و گاما بوتیرولاکتون اشاره کرد. 

 

برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

                              09154741080   : تلفن همراه   05137261080     : تلفن ثابت