۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۲ تير -
21:38:18
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

چسب آکواریوم

 

 

چسب آکواریوم یا درزگیر سیلیکون

معمولا از چسب آکواریوم برای پوشش ترک ، درز ، حفره ها و حاشیه سینک ظرفشویی و وان حمام و آینه استفاده می شود .همچنین از این چسب برای بندکشی و آب بندی کاشی نیز می توان استفاده کرد. چسب آکواریوم برای نصب شیشه های پنجره استفاده می شود. از دیگر مصارف این چسب میتوان به ساخت آکواریوم های شیشه ای و ماکتها اشاره کرد. چسب آکواریوم در فرآیند تولید تجهیزات و لوازم الکترونیک به عنوان چسب درزگیر کاربرد دارد ، از آن برای عایق کردن و درزگیری کابلها و سنسورها استفاده می شود. چسب آکواریوم برای درزگیری های داخل سرویس بهداشتی بکار میروند. به دلیل اینکه چسب آکواریوم تحمل دماهای پایین و بالا را دارد آن را به محصولی ماندگاری بالا تبدیل کرده است که حتی در موتور اتوموبیل استفاده می شود و همچنین در ساخت واشر اتومبیل که نیاز به تحمل دمای بالایی دارد نیز به کار می رود.

مزایای استفاده از چسب آکواریوم

چسب آکواریوم موارد مصرف زیادی در انجام تعمیرات ساختمانی دارد. این محصول برای استفاده روی سطوحی که در معرض تغییرات دما ، تابش مستقیم آفتاب ، باران و برف قرار دارند بسیار مناسب و مطمئن است . این چسب ها دارای مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت هستند، همچنین از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار هستند. استفاده از این چسب ها بسیار آسان است ضمن اینکه این نوع چسب ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و میتوان گفت که ارزان قیمت هستند. 

نکات مهم در مورد استفاده از چسب آکواریوم

در ابتدا سطح مورد نظر یا درز را به خوبی تمیز کنید تا عاری از گرد و غبار و رطوبت باشد. برای تمیز کردن از پارچه خشک و تمییز و بنزین یا مواد حلال دیگر استفاده کنید. بعد از بیست دقیقه میتوان از چسب آکواریوم استفاده کنید. چسب آکواریوم بعد از سی دقیقه حالت اولیه خود را از دست می دهد  کاملا سفت می شود. چسب زدن به کمک دست باعث میشود که کار از ظرافت برخوردار شود .در هنگام اجرا ممکن است چسب به پوست دست شما بچسبد و به سختی می توان آن را پاک کرد . برای خلاص شدن چسب باقی مانده از روی پوست دست میتوانید با یک پارچه پلاستیکی یا کیسه نایلونی تا حد امکان قبل از خشک شدن کامل چسب آکواریوم ، آن را از روی دست بردارید. همچنین برای برداشتن چسب از روی پوست متوانید از استون استفاده کنید . استفاده از حلالهای قوی مانند وایتکس ، جوهر نمک، آب قلیایی، تینر فوری و اسیدهای قوی بسیار خطرناک بوده و می توانند پوست را سوزانده و یا از طریق تنفس وارد بدن شوند که بسیار مضر هستند.برای پاک کردن چسب از روی لباس از سرکه استفاده کنید. پنبه آغشته به سرکه را چندین بار روی محل قرار میدهیم  و این عمل را چند بار انجام میدهیم . از کندن چسب با ابزار تیز به شدت خودداری کنید.

 

برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

                              09154741080   : تلفن همراه   05137261080     : تلفن ثابت