۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير -
4:4:42
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

انواع چسب چوب

 

چسب چوب چیست

یکی از پرکاربردترین گروه از چسب ها بر پایه پلی وینیل استات ساخته می شوند که به رنگ سفید می­باشند از نظر ظاهری شبیه به شیر است چسب چوب مانند عسل غلیظ است. چسب چوب بوی خاصی ندارد. این چسب غیر سمی می باشد و کار کردن با آنها آسان است همچنین در برابر بارهای ثابت دچار خزش می شوند. قابلیت حل شدن در آب و تعدادی از رنگ ها را داراست. به صورت پایه حلال و پایه آب موجود می باشند.با استفاده از چسب چوب می‌توانید دو قطعه چوبی را به هم متصل نمایید اما برای استفاده از چسب چوب در کارگاه نجاری، نیاز به حل کردن آن با آب ندارید. معمولا چسب چوب‌ها به‌صورت استاندارد در ظرف‌های ۰.۵ و۱ و ۷ و ۱۴ کیلویی در فروشگاه‌های رنگ و ابزار یراق‌ها به فروش می‌رسند.

نکاتی در مورد استفاده از چسب چوب

از چسب چوب فقط برای چسباندن قطعات چوبی در کنار هم استفده کنید ، از     چسب چوب برای چسباندن چوب و فلز در کنار هم استفاده نکنید.

قبل از استفاده از چسب چوب بهتر است سطح مورد نظر کاملا تمیز باشد وجود گرد و غبار بر روی سطح مورد نظر کیفیت چسب چوب را کاهش میدهد.

زمان چسبیدن چسب چوب طولانی است بطور متوسط پس از گذشت بیست و چهار ساعت ، چسب به حدود نود درصد استحکام خود می رسد بنابراین فرصت کافی برای چسبیدن را به دو قطعه بدهید

از آنجایی که چسب چوب برای سفت شدن به زمان نیاز دارد بهتر است از گیره نجاری برای در کنار هم قرار دادن دو قطعه استفاده کنید

اضافات چسب چوب قابل رنگ آمیزی نیستند بهتر است این اضافات را تا قبل از خشک شدن با دستمال نم دار پاک کنید.

برای تهیه این محصولات با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

                              09154741080   : تلفن همراه   05137261080     : تلفن ثابت