۱۳۹۶ جمعه ۴ فروردين -
0:34:12
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی خانه مصالح

بام سبز

طراحی ، تولید ، نصب و اجرا 

بام سبز ، دیوار سبز ، تراس سبز ، معماری داخلی سبز ، آلاچیق و کانکس های بام در مشهد 

Green Roof , Green Wall 

بام سبز و دیوار سبز
استفاده کاربردی از بام ها و دیوار ها می تواند به عنوان امکان بهره برداری از زمین های شهری قلمداد شود . بام سبز یکی از رویکردهای نوین معماری و شهرسازی و برخواسته از مفاهیم توسعه پایدار است که از آن می توان در جهت افزایش سرانه فضای سبز ، ارتقای کیفیت محیط زیست و توسعه پایدار شهری بهره برد .
مزایای بام های سبز : 
* حفاظت از غشای بام : در برابر تغییرات دمایی شدید ، اشعه فرابنفش ، تگرگ ، پوسته پوسته شدن. 
* بهبود عایق بندی حرارتی : ساختار بام سبز مشابه یک لایه اضافی عایق عمل میکند . در تابستان جلوی ورود گرما به داخل ساختمان میشود  و در زمان زمستان از خروج گرمای ساختمان جلوگیری می کند . 
* بهبود آب و هوا : از طریق تعرق و تبخیر . آب باران باقیمانده ، تبخیر میشود و اطراف را خنک می  سازد .
* ارتقاء کاربری اماکن تجاری و مسکونی : بامهای قابل دسترسی می توانند بعنوان فضاهای اضافی برای زندگی ، زمین های بازی ، محوطه های ورزشی و مکانی برای برگزاری جلسات عمومی اطلاق شوند .
*   کاهش میزان آب باران که از دسترس خارج می شود : حوادث ناشی از باران های سنگین ، 50% - 100% کاهش می یابند و خروج آب به درون سیستم فاضلاب به صورت آهسته صورت می گیرد .
* بهبود ایزولاسیون صوتی : از طریق کنترل بیشتر ارتعاشات و اصوات ازطریق گیاهان . وزن بام سبز و پوشش گیاهی به کاهش سر و صدا کمک می کند .
* ذخیره سازی آب باران : یک بام گسترده ،40%-80% بارش سالانه را ذخیره میکند . این مقدار برای بام متمرکز برابر 80%-99% است .
* جبران خسارت زیست محیطی وارده بر طبیعت ناشی از ساخت و ساز : بام های سبز زیست گاه موقت یا دائمی گیاهان و پرندگان هستند و امکان لانه سازی و استراحت و تغذیه را برای آنها فراهم می کنند .
* افزایش بازده سیستم های فتوولتائیک ( سلول های خورشیدی ) تا5% : بدلیل خاصیت خنک کنندگی بام سبز .
* ایجاد عناصر طراحی فراوان و قابل استفاده برای برنامه ریزان شهری و معماران منظر : در بسیاری از کشور ها ، این حقیقت پذیرفته شده است که بام ساختمان های جدید ، اعم از مسکونی ، پارکینگ و سایبان ها ، همگی فضای سبز باشند .
* جذب کردن گرد و خاک و آلودگی هوا : این ذرات به بستر بام سبز میچسبند و پس از متلاشی شدن توسط گیاهان ، جذب میشوند . همچنین میزان دی اکسید کربن موجود در هوا نیز کاهش می یابد . 
 * محافظت در برابر امواج مغناطیسی و موبایل 
 
 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید . 

 

09393005956
38448109